wyszukiwanie zaawansowane
+48 883 589 178
» » Czy warto kupić używany hak holowniczy?

Kontakt

 • XHAK.PL
  ul. Słowackiego 42,05-825 Grodzisk Mazowiecki
  NIP: 8351230362
 • E-mail:kontakt@xhak.pl
 • Telefon883-589-178
  507032098
  501589178
 • Godziny działania sklepuPn-pt 8.00 - 16.00

Zestaw

Czy warto kupić używany hak holowniczy?

Data dodania: 11-12-2017

Szukając haka do swojego samochodu w pewnym momencie zastanawiamy się czy może warto byłoby trochę zaoszczędzić i kupić używany hak holowniczy? Tak, na pewno w momencie zakupu będzie to najtańsze rozwiązanie. Jednak jak to bywa z używanymi rzeczami, warto zastanowić się nad kilkoma związanymi z tym rzeczami.

Często kusi nas cena, ale zanim dokonamy zakupu warto przemyśleć sprawę, żeby ostatecznie nie przepłacić.

Stawiamy tezę, że kupno używanego haka holowniczego jest trochę jak hazard. Raz się nam uda wygrać ale ostatecznie więcej stracimy niż zyskamy.

A na poparcie tej tezy postaramy się przedstawić argumenty.

Często używane części są zardzewiałe. Przez co trudne staje się określenie wieku i co za tym idzie stanu tej części. Drobne ślady korozji mogą być łatwo ukryte przez sprzedających. Uwzględniając to, że hak poddawany jest silnym obciążeniom podczas użytkowania, łatwo wyciągnąć wniosek, że najlepiej aby ta część nie posiadała śladów korozji.

haki używane

Brak możliwości ustalenia pochodzenia haka. Zwykle hak wraz z belką są demontowane z samochodów po wypadkowych i sprzedawane na części. Co dla nas oznacza, że nie będziemy znali historii i tego skąd dokładnie pochodzi hak. A, części po wypadkowe nie dają gwarancji bezpieczeństwa.

Dopasowanie. Często klienci nie zdają sobie sprawy, z tego że hak holowniczy powinien być dopasowany do konkretnego modelu samochodu. Może być tak, że sprzedawca chcąc szybko upłynnić produkt z pośpiechu niedokładnie opisze hak co wiązać się może z tym, że nie będzie pasował do naszego pojazdu.

Brak gwarancji. Tutaj sprawa wydaje się być oczywista. Awaria haka może wiązać się z bardzo niebezpieczną sytuacją. Zwłaszcza gdy w tym czasie będziemy holować przyczepę lub inny samochód. Można zastanowić się czy warto ponosić takie ryzyko.

alt

Brak tabliczki znamionowej. Może zdarzyć się tak, że hak nie będzie posiadał tabliczki znamionowej. I jest to dla nas duży problem, ponieważ bez niej nie zarejestrujemy haka i nie będziemy mogli legalnie z niego korzystać.

Problem z wiązką elektryczną. Wiązki często są niekompatybilne lub posiadają wady, uniemożliwiające sprawne działania.

Zakup nowego haka to gwarancja bezpieczeństwa i oszczędność czasu. Zwykle oznacza to też mniejsze koszty, zwłaszcza w sytuacji gdyby
używany hak nie pasował i była potrzeba dodatkowych przeróbek. Montaż nowego haka to zwykle zajmuje 2-4 godziny.

Reasumując, zdecydowanie odradzamy zakup używanych haków. Rzadko kiedy udaje się zaoszczędzić, a po drodze może pojawić się wiele problemów, które nie zawsze uda się względnie pozytywnie rozwiązać. Trudno ustalić historię takiego haka i jego stan. Obecnie ceny haków są dostępne naprawdę na każdą kieszeń. Wybierajmy sprawdzone rozwiązania, gwarantujące bezpieczeństwo nasze i pozostałych uczestników ruchu.


 
Przejdź do strony głównej
2017 © xhak.pl