wyszukiwanie zaawansowane
+48 883 589 178
» » Czy samodzielnie można zamontować hak holowniczy?

Kontakt

  • XHAK.PL
    ul. Przesmyk 4, Grodzisk Mazowiecki
    NIP: 8351230362
  • E-mail:kontakt@xhak.pl
  • Telefon883-589-178
    501-589-178
  • Godziny działania sklepuPn-pt 8.00 - 16.00

Zestaw

Czy samodzielnie można zamontować hak holowniczy?

Data dodania: 14-11-2017

Dodatkowe wyposażenie samochodu jakim jest hak holowniczy to proste i względnie tanie zwiększenie możliwości przewozowych auta. Nie wymusza to na nas zakupu przyczepy - można w razie potrzeby skorzystać z wypożyczalni lub poprosić dobrego znajomego.

Wydaje się, że na tak postawione pytanie odpowiedź będzie prosta. Tak, można. Jednak zanim faktycznie rozpoczniemy samodzielnie montaż haka warto wsiąść po uwagę kilka spraw.

Pamiętajmy co jest bardzo ważne, że bez względu czy hak zamontujemy sami czy też zlecimy go specjaliście, zanim legalnie będziemy mogli jeździć z nim po drogach musi go skontrolować diagnosta. W tym celu udajemy się do SKP (Stacji Kontroli Pojazdów). Tam fachowiec z uprawieniami sprawdzi poprawność montażu i elektryki. Po pozytywnych testach wyda kwit, potwierdzający zgodność z przepisami, z którym należy udać się do wydziału komunikacji. Wtedy zostanie sporządzona adnotacja w dowodzie rejestracyjnym i karcie pojazdu. I dopiero wtedy będziemy mogli legalnie poruszać się po drogach publicznych. Wydaje się to być skomplikowane ale w praktyce wygląda to dużo lepiej.
Przejdź do strony głównej
2017 © xhak.pl